2003.03.17 - Spotkanie przedstawicieli PSBZiADz z TÜV RHEINLAND
 
Nurtującym nas wszystkich problemem jest temat dotyczący uzyskania certyfikatów uznawanych w Unii Europejskiej na zabawki i artykuły dziecięce. Dlatego właśnie dnia 26 maja 2003 roku o godzinie 9.30 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych z Panem Jerzym Zatorskim przedstawicielem TÜV Rheinland w Polsce. TUV Rheinland jest Niemiecką Jednostką Notyfikowaną w Polsce, która wystawia certyfikaty potrzebne do sprzedaży polskich i zagranicznych produktów na terenie Polski i Unii Europejskiej. W rozmowach uczestniczyli : Wiesław Hencz i Marek Łukasik , Członkowie Zarządu PSBZiADz oraz Pani Monika Barczyk z Warszawy asystentka zarządu PSBZiADz. Spotkanie dotyczyło współpracy na odcinku certyfikacji wyrobów i systemów zarządzania jakością w dziedzinie artykułów dla dzieci zgodnie z dyrektywą UE. Na spotkaniu rozmawialiśmy o możliwości uzyskania certyfikatów przez polskich producentów, importerów i dystrybutorów artykułów dla dzieci oraz zapoznaliśmy się z procedurą uzyskania certyfikatu. TÜV Rheinland bada wyroby i wydaje certyfikaty na zgodność z różnymi Dyrektywami Europejskimi i normami zharmonizowanymi. Zabawki są badane i certyfikowane na zgodność z Dyrektywą Zabawek EEC Toy Directive 88/378, oraz z normami dotyczącymi zabawek.

Jesteśmy w trakcie uzgadniania specjalnych warunków handlowych dla członków Stowarzyszenia z firmą TÜV Rheinland. Zostały podjęte rozmowy na tematy dotyczące między innymi możliwości upustów dla członków Stowarzyszenia za uzyskanie certyfikatów oraz przyśpieszonego terminu oczekiwania na certyfikat. Temat oczywiście dotyczy tych firm, które jeszcze nie posiadają wymaganych certyfikatów. Firma TÜV Rheinland otwarta jest na różnego rodzaju propozycje i czynną współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych. TÜV proponuje duże ustępstwa cenowe i specjalne warunki dla członków Stowarzyszenia. Mamy nadzieje , że wspólna współpraca będzie owocna i przyniesie obustronne korzyści oraz spełnienie założonych celów. Kontakt z biurem TÜV Rheinland w Warszawie nawiążecie Państwo poprzez PSBZiADz. O naszej współpracy będziemy informować państwa na bieżąco.
 
2003.03.17 - POLSKA WYSTAW NARODOWA W ROSJI
 
W czerwcu 2003 roku Sankt-Petersburg obchodzi Jubileusz 300-lecia miasta. Swoją obecność podczas uroczystości potwierdzili przedstawiciele najwyższych władz, osobistości ze świata kultury i sztuki oraz elity biznesu wielu krajów. Dla polskich przedsiębiorców to niepowtarzalna okazja promocji, a indywidualny dobór partnerów przy współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi znacznie ułatwi nawiązanie znaczących kontaktów handlowych.

Powierzchnia niezabudowana - 230 USD/m2 +0% VAT
Powierzchnia zabudowana "standard"
250-275 USD/m2 +0% VAt
Wpis do katalogu - 250 USD +0% VAT
Promocja ogólna - 30 USD/m2 +0% VAT
Wpisowe za 1 firmę - 250 USD +22% VAT

UWAGA!! Dofinansowanie z Funduszu Promocji
Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej RP

Informujemy, że biorąc udział w Polskiej Wystawie Narodowej za pośrednictwem KrajowejIzby Gospodarczej Centrum Promocji Sp. z o.o., mają Państwo możliwość ubiegać się o dofinansowanie ze środków budżetowych Ministerstwa Gospodarki RP części kosztów dzierżawy powierzchni wystawienniczej i zabudowy wg stawek: 800 PLN /m2 dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz 600 PLN /m2 dla pozostałych firm (maksymalna kwota refundacji do 15 000 PLN) oraz kosztów transportu eksponatów – maksymalna kwota refundacji do 2 500 PLN.

 
  W przypadku pytań prosimy o kontakt
z Tarasem Wołoszenko ( przedstawicielem KIG CP Sp. z o.o z ST.PETERSBURGA)
tel.: (0-22) 63 09 832
kontakt e-mail kigcp@kigcp.pl, www.chamber.pl
 
 
 
 
PSBZiADz - 2002-2020
projekt i wykonanie:dwarazy.com